Znáte poradnu, která zná odpověď na každou otázku? Zapamatujte si www.poradte.cz Určitě se vám bude hodit.
Lékařská psychologie a etika

Lékařská psychologie a etika

22. září 2014 | 10.55 |

Lékařská psychologie je hodně oddechový předmět, což je v létě při starostech s patologií a patofyziologií jistě k užitku. Na psychologii jsem se zprvu těšila, nicméně byla jsem docela zklamaná - výuka mě až na výjimky nijak zvlášť neobohatila, což je u tohoto předmětu veliká škoda. Myslím si, že by výuka rozhodně mohla být řešena lépe - zajímavěji.

Výuka.

Psychologie se skládá z nepovinných přednášek a povinných praktických cvičení. Předmět je dvousemestrový a je ohodnocen 5 kredity.

Přednášky.

V zimním i letním semestru jsou přednášky jednou za 14 dní v úterý odpoledne. Popravdě nevím o nikom, kdo by na ně chodil a po nějaké době byly dokonce z důvodu nízké návštěvnosti úplně zrušeny.

Praktická cvičení.

Probíhají v zimním semestru jen jednou za dva týdny, v letním už každý týden. Chodit na ně budete do FN Lochotín, vchod B. Je povolena 1 - 2 absence (záleží na vyučujícím). Stejně tak i náplň hodiny záleží na konkrétním vyučujícím, i když to bude asi hodně podobné. Během hodin budete sledovat filmy, diskutovat na různá témata, možná se i půjdete podívat na oddělení. Často jsme končili i třeba jen 20 minut po začátku hodiny - jistě uznáte, že za tu dobu se toho moc podstatného stihnout nedalo. Třebaže je psychologie obor, který mě zajímá a ráda bych se o něm dozvěděla více, mi výuka bohužel nepřišla nijak zajímavá.

V každém semestru je nutné odevzdat esej na cca 4 normostrany na vámi vybrané téma. Odevzdání eseje je podmínkou získání zápočtu.

Zkouška.

Probíhá pouze formou ústní zkoušky, nemá více částí jako ostatní předměty. Zkouška je velice jednoduchá a otázek ke zkoušce je málo. Většinou se studenti na zkoušku hlásí k tomu vyučujícímu, který je učil na praktikách během roku. Tahají se 3 otázky Jinak moc nevím, co ke zkoušce napsat. Ke každé otázce stačí říct pár vět a zhruba vědět, o čem mluvíte. Hodně otázek se dá domyslet a nemusíte se na ně příliš učit, u některých je však nutné si alespoň základní fakta nastudovat. Je to zatím asi první zkouška na medicíně, která se dá "okecat".

Doba potřebná k naučení na zkoušku: 2-3 dny (čas je pouze orientační, píšu podle toho, jak dlouho jsem se cca učila já)

Termíny.

Tady záleží, jak se domluvíte s vyučujícím. Často vypisují několik předtermínů a řádných termínů během května a června. Pro pozdější termíny většinou stačí se domluvit s dalšími 3-4 lidmi a svému vyučujícímu napsat e-mail, kdy by vám mohl vypsat další termín.

Učebnice, literatura.

Ke zkoušce vám bohatě stačí Základy lékařské psychologie pro studenty lékařství (Beran, Tumpachová). Těch pár otázek ke zkoušce, které v učebnici nejsou, jsem si našla na Wikiskriptech.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře